KONST / Litografier / Färglitografi 13903128
nr 1390 3128
Karin Olsson
(1928-2006), Sverige
Färglitografi, Hankolorerad. Signerad, numrerad 186/200. Motivet: 46x46, yttermått inklusive ram: 62x60 cm
Karin Olsson, svensk bildkonstnär, grafiker född 1928, död 2006.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 12 april 2021
kl 20:44:15
300 kr
500 kr
Karin Olsson
Läs mer om Karin Olsson